Do czego wykorzystuje się FileMaker? Ciekawe rozwiązanie dla biznesu

Świat biznesu korzysta chętnie z możliwości, które stwarzają takie platformy jak FileMaker. Jest to najczęściej wykorzystywana platforma służąca tworzeniu relacyjnych baz danych. Stworzona przez firmę Claris nieomalże od razu podbiła serca użytkowników. Do czego wykorzystywany jest FileMaker i gdzie sprawdza się najlepiej? Ile wersji tej platformy jest dostępnych dla użytkownika?

Specyfika platformy FileMaker

Platforma ta służy przede wszystkim gromadzeniu w sposób zorganizowany i wygodny informacji. Za jej pośrednictwem tworzy się relacyjne bazy danych. Stanowi kombinację bazy danych z układem graficznym, tak zwanym GUI. Łączy się również z funkcjami bezpieczeństwo, co gwarantuje użytkownikowi, że wrażliwe dane firmy nie dostaną się w niepowołane ręce. Sposób działania platformy jest wygodny i działa intuicyjnie. Polega na manipulowaniu bazami danych poprzez przyciąganie nowych elementów oraz ich upuszczaniu. Zawiera również przebogaty wachlarz funkcji, które usprawniają działanie interfejsu. FileMaker jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows. Działa również na urządzeniach wykorzystujących Android i na Macach.

Warto wiedzieć, że nie istnieje jedna li tylko wersja tej platformy. Firma odpowiedzialna za produkcję tej platformy dostarcza na co dzień kilku wariantów tej platformy

Do jakich celów służy FileMaker?

Poniekąd odpowiedź na to pytanie pojawiła się w powyższym akapicie. Przede wszystkim opisywana platforma służy gromadzeniu i umieszczaniu danych. Z tego też powodu często FileMaker wykorzystywany jest w różnorakich firmach i korporacjach. Dostęp do kompilacji najważniejszych danych i wysokie ich zabezpieczenie działa na korzyść tej platformy. Służy zapisywaniu raportów biznesowych, kontaktów z klientami i wytycznych dotyczących różnorakich operacji biznesowych.

Poza światem biznesu, dla którego FileMaker jest dedykowany, wykorzystuje się go również w administracji publicznej i na uczelniach wyższych. Powodem jest przejrzystość interfejsu i możliwość wykreowania sensownej bazy danych. W obu przypadkach ewidencjonowanie informacji odgrywa kluczową rolę. Podobnie jak to jest ze światem biznesu, również i w obu wymienionych instytucjach przykłada się niepoślednią wagę do zabezpieczeń. Dzięki tej platformie jest to jak najbardziej możliwe. Zaletami dostrzeżonymi przez użytkowników są możliwości tworzenia raportów, zarządzanie siecią kontaktów biznesowych, urzędowych i naukowych, śledzenie na bieżąco zasobów i tworzenia wydarzeń. Za pomocą FileMakera możliwe jest też wykonanie projektu.

W ilu wersjach FileMaker jest spotykany?

Świat biznesu korzysta chętnie z możliwości, które stwarzają takie platformy jak FileMaker

Warto wiedzieć, że nie istnieje jedna li tylko wersja tej platformy. Firma odpowiedzialna za produkcję tej platformy dostarcza na co dzień kilku wariantów tej platformy. Różnica pomiędzy nimi polega na sposobie działania. Jedne warianty znane są jako aplikacje serwerowe, drugie z kolei występują w wersji klienckiej. Jeszcze inne dostępne są w wersji aplikacji działających na urządzeniach mobilnych. Ta ostatnia wersja jest szczególnie pożądana.

  • FileMaker Pro – wersja kliencka
  • FileMaker Pro Zaawansowane – wersja kliencka z rozszerzeniami
  • Serwer FileMaker
  • FileMaker Go – działa na urządzeniach mobilnych, takich jak iPhone i iPad.

Różnorodność wariantów tej platformy sprawia, że można ją dopasować bezpośrednio do swoich potrzeb.

Podsumowanie

FileMaker jest platformą służącą do tworzenia relacyjnych baz danych. Ze względu na mnogość swoich atutów i zagęszczenie możliwości, które stwarza, jest chętnie wykorzystywany w biznesie, administracji publicznej i instytucjach naukowych. Za pośrednictwem FileMakera zyskuje się podgląd na wszystkie zgromadzone informacje, ma się podgląd na newralgiczne z punktu widzenia organizacji i użytkownika sieci kontaktów i możliwość tworzenia projektów. Jako że występuje w różnych wariantach, to można go dopasować do własnych potrzeb.