Niezawodne oprogramowanie FileMaker

Co to jest FileMaker?

Aplikacje bazodanowe stają się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne. Wiele organizacji używa baz danych do przechowywania informacji o swoich klientach, pracownikach, danych finansowych itp. Aplikacje bazodanowe są zwykle uruchamiane w systemie komputerowym z systemem operacyjnym. Większość firm tworzących aplikacje bazodanowe korzysta z przystosowanego do tego rodzaju oprogramowania. Wiele firm programistycznych produkuje również aplikacje bazodanowe. Jedną z takich firm jest FileMaker Inc., która produkuje oprogramowanie bazodanowe dla systemów operacyjnych.

FileMaker – Goidea został założony przez Jamesa Bettchera w 1985 roku jako system zarządzania bazami danych (DBMS). Firma produkuje zarówno desktopowe, jak i internetowe systemy DBMS do uruchamiania aplikacji bazodanowych na komputerach osobistych i komputerach w sieci. Zapewnia również profesjonalne usługi pomagające organizacjom w tworzeniu korporacyjnych baz danych za pomocą FileMaker Pro. Wiele popularnych firm, wykorzystuje FileMaker jako platformę IT do tworzenia relacyjnych baz danych firmy. Używa go również do przechowywania danych aplikacji na swoich urządzeniach, takich jak iPhone i iPad.

Użytkownicy FileMaker mają możliwość tworzenia baz danych w oparciu o schematy znane jako modele relacyjne

Co umożliwia platforma IT FileMaker?

Użytkownicy FileMaker mają możliwość tworzenia baz danych w oparciu o schematy znane jako modele relacyjne. Model relacyjny to tabela złożona z pól zawierających wartości różnych typów- głównie dane tekstowe i liczby- połączone ze sobą określonymi relacjami zwanymi warunkami lub sprzężeniami. Wartości w skojarzonym rekordzie mogą być ze sobą połączone, jeśli mają taką samą wartość w skojarzonym polu.

Oznacza to, że FileMaker może być używany do zarządzania szerszą bazą danych i tworzenia wielu tabel w jednym dokumencie. Wsparcie dla dodatków i narzędzi pozwala użytkownikom znacznie rozszerzyć zakres zadań realizowanych przez aplikację.

Zniknęły obawy użytkowników o bezpieczeństwo podczas korzystania z aplikacji bazodanowej zawierającej konta użytkowników zarządzane przez serwery FileMaker. Schematy definiują, co można przechowywać w powiązanych polach rekordu, a czego nie można tam przechowywać. Aplikacje utworzone przez użytkowników działające na serwerach FileMaker nie wpływają na wydajność, ponieważ działają na ich własnych kontach użytkowników, nie wpływając na inne konta, ani nie spowalniając ich z powodu dodatkowych wymagań dotyczących pamięci lub przetwarzania.

FileMaker jest dostarczany z wieloma zdefiniowanymi już szablonami, które są gotowe do użycia

Dostosowanie FileMaker do własnych zadań

FileMaker jest dostarczany z wieloma zdefiniowanymi już szablonami, które są gotowe do użycia. Możesz również tworzyć niestandardowe szablony, aby dopasować je do swoich własnych potrzeb biznesowych. I tak na przykład jesteś w stanie generować szablon, który śledzi określone słowa kluczowe, usługi czy też produkty, które oferuje Twoja firma, a także ilość ruchu na każdej witrynie online.

Możesz tworzyć wykresy wizualne w pięciu nowych stylach wykresów: wykresy punktowe, wykresy bąbelkowe wykresy dodatnie i ujemne, skumulowane wykresy słupkowe, a także skumulowane wykresy słupkowe.

FileMaker – Podsumowanie

Aplikacje bazodanowe ułatwiają organizacjom przechowywanie informacji o ich klientach, pracownikach, majątku i funduszach za pomocą bezpiecznej platformy, która nie wpływa na wydajność lub prywatność użytkowników końcowych. Popularne firmy używają FileMaker do przechowywania danych o swoich klientach, w tym informacji kontaktowych, zakupionych produktów, adresu e-mail i adresów fizycznych, między innymi za pośrednictwem swoich urządzeń z systemem iOS.