Nowoczesne oprogramowanie FileMaker

Ogólne informacje o programie FileMaker

FileMaker to narzędzie służące między innymi do tworzenia relacyjnych baz danych, a także ich zarządzanie. Jest to wieloplatformowa aplikacja relacyjnej bazy danych. Posiada silnik danych z graficznym interfejsem, a także wieloma opcjami, funkcjami bezpieczeństwa. W związku z tym daje możliwość modyfikowania, kreowania baz danych w łatwy i intuicyjny sposób. Wystarczy tylko przeciągnąć konkretny element do układu formularzy czy też ekranów. Z oprogramowania mogą korzystać studenci i pracownicy w ramach instytucji.

Aplikacja może pracować między innymi na takich systemach jak OS X (Apple Mac), iOS (Apple Mobile), Windows.

FileMaker Pro

FileMaker Pro może działać na wielu urządzeniach jak i chmurze danych. To wersja programu popularnego do obsługi baz danych. Pozwala użytkownikom na organizowanie informacji cyfrowych w postaci ekranów. daje możliwość zarówno prostego jak i zaawansowanego zarządzania kontaktami, a także projektami. Na początku program FileMaker Pro został stworzony do działania z komputerami Apple. Jednak później stał się także dostępny na platformy Windows.

FileMaker Pro to potężne oprogramowanie, które pozwala na proste tworzenia niestandardowych aplikacji. Będą one mogły działać prawidłowo nawet na iPadzie, iPhonie, Macu, Windowsie i w Internecie.

FileMaker jako platforma IT gwarantuje lepsze możliwości pracy. Pozwala tworzyć nie tylko amatorom, ale także programistom własne programy, rozwiązania chmurowe. W związku z trym nie musimy posiadać doświadczenia w projektowaniu złożonych aplikacji.

Pozostałe wersje systemu Filemaker

FileMaker posiada również inne wersje oprogramowania. Między innymi jest to wersja FileMaker Pro Advanced, która ma wszystkie funkcje wchodzące w skład podstawowej wersji tego oprogramowania. Poza tym aplikacja została wyposażona w zaawansowane usługi programistyczne. Umożliwia to bardzo intuicyjne i łatwe programowanie oraz generowania niestandardowych rozwiązań. Dodatkowo system jest uzupełniony o narzędzia umożliwiające analizę danych oraz diagnostykę.

Natomiast wersja FileMaker Go łączy w sobie program FileMaker Pro z FileMaker Go, tak by ułatwić udostępnianie informacji, danych danemu zespołowi w podróży. Aplikacja FileMaker Go umożliwia także sprawdzenie stanów magazynowych. Pozwala tworzyć faktury podczas wizyty u danych klientów. Ma także opcje do przeprowadzania szeregu inspekcji na miejscu. Program można uruchomić na iPadzie czy też iPhonie

FileMaker WebDirect łączy w sobie program komputerowy z przeglądarką internetową. Takie rozwiązanie połączenia systemu lokalnie z online umożliwia zarządzanie informacjami biznesowymi i udostępnianie ich. FileMaker WebDirect to nowoczesna i inteligentna technologia online dająca możliwość szybkiego uruchamia systemu do baz danych prosto z przeglądarki internetowej.

Wersja FileMaker Server ma niezawodne narzędzia serwerowe stosowane głównie do bezpiecznego udostępniania informacji cyfrowych wielu grupom użytkowników FileMaker Pro, FileMaker WebDirect czy też FileMaker Go. Można z użyciem tego systemu w prosty sposób zdalnie zarządzać aplikacjami, automatyzować wiele zadań, funkcji administracyjnych. To spowoduje oszczędność czasu

Oprogramowanie FileMaker Cloud działa w stu procentach w chmurze obliczeniowej. Umożliwia łatwe udostępnianie danych określonemu zespołowi w chmurze, pozwala na bezpieczne oraz niezawodne korzystanie z aplikacji z użyciem FileMaker Pro, FileMaker WebDirect i FileMaker Go.