Platforma informatyczna FileMaker

FileMaker to oprogramowanie, które pozwala nie tylko zarządź bazą danych, ale także umożliwia tworzenie ciekawych systemów opartych na architekturze silnika różnych baz. Oprogramowanie stworzone przez system FileMaker jest przeznaczone nie tylko dla małych przedsiębiorstw, ale także tych średnich  (https://mfiles.pl/pl/index.php/Małe_i_średnie_przedsiębiorstwa) i dużych. Aplikacje można uruchamiać za pomocą platformy internetowej znajdującej się w chmurze danych. Dlatego też ten rodzaj programów można swobodnie i prosto otwierać za pomocą  przeglądarki internetowej z każdego miejsca o dowolnym czasie z dostępem do internetu.

Co to jest platforma FIleMaker?

FileMaker to platforma informatyczna, która używana jest nie tylko przez profesjonalistów, ale także amatorów do tworzenia, zarządzania oraz wdrażania aplikacji online opartych o bazy danych. FileMaker łączy w sobie technologię relacyjnych baz danych, systemu zarządzania bazami danych z poziomu interfejsem użytkownika. Wszystko odbywa się za pomocą opcji typu „przeciągnij i upuść”. Za pomocą tych narzędzi możemy kreować bazy danych oraz aplikacje także na systemy Macintosh czy też Windows.

FileMaker to narzędzie stosowane przez wiele firm, przedsiębiorstw do zarządzania oraz tworzenia swoich systemów, aplikacji. Ta niezawodna platforma umożliwia firmom generowanie dowolnego typu pliku, którego potrzebują, niezależnie od tego, czy jest to dokument, arkusz kalkulacyjny czy też aplikacja. Platforma FileMaker jest prosta w użyciu i można do niej uzyskać dostęp z komputera lub też smartfona. Jest to popularny program ze względu na swoją elastyczność oraz co najważniejsze możliwości integracji z innymi oprogramowaniami.

Program FileMaker używa interfejsu „przeciągnij i upuść” do tworzenia plików. Ten interfejs ułatwia użytkownikom szybkie, a zarazem intuicyjne tworzenie, a także modyfikowanie plików. Pliki można dostosować, tak aby wyglądały jak chcemy. Platforma FileMaker umożliwia również użytkownikom budowanie interaktywnych aplikacji.

FileMaker ERP- Efektywne planowanie zasobów przedsiębiorstwa

FileMaker ERP to system informatyczny, który umożliwia między innymi wspomaganie zarządzania przedsiębiorstwem albo też umożliwia współpracę ze sobą przedsiębiorstw, za pomocą gromadzenia danych, informacji cyfrowych oraz umożliwienia przeprowadzenia operacji na zebranych danych. Wspomaganie tego rodzaju będzie zawierało w sobie wszystkie albo też część szczebli zarządzania oraz ułatwiania optymalizacji zasobów danego przedsiębiorstwa, oraz zachodzących w nim procesów.

Systemy ERP w FileMaker pozwalają zarządzać, a także usprawniać najważniejsze procesy w danej firmie. Zapewniają między innymi usprawnianie takich czynności jak:

  • Zarządzanie zapasami.
  • Planowanie produkcji.
  • Zaopatrzenia.
  • Magazynowanie.
  • Stany magazynowe.
  • Zamówienia
  • Sprzedaż.
  • Zarządzanie relacjami z klientami.
  • Księgowość.
  • Finanse.

FileMaker – Podsumowanie

Platforma FileMaker ma wiele funkcji, dzięki którym jest bardzo wydajna. Funkcje te obejmują możliwość tworzenia plików i zarządzania nimi, możliwość integracji z innym oprogramowaniem oraz możliwość tworzenia niestandardowych plików.

Platforma FileMaker to potężne narzędzie. Jest łatwe w użyciu i można do niego uzyskać dostęp z komputera albo też smartfona.

FileMaker ERP został stworzony tak by był dopasowywany do preferencji określonego przedsiębiorstwa, firmy.

Z usługi FileMaker mogą korzystać zarówno pojedyncze osoby jak małe, a także duże firmy czy też uniwersytety udostępniające swoje zbiory informacji dla wielu użytkowników. Nie musimy być deweloperem, aby stworzyć apkę z wykorzystaniem FIleMaker, a jeśli nim jesteśmy, też znajdziemy tu coś dla siebie.