Co to jest platforma FileMaker?

Aplikacje internetowe a także lokalne cieszą się dużym zainteresowaniem. Są bowiem bardzo przydatnymi narzędziami ułatwiającymi pracę wielu osób. Między innymi mogą być wykorzystywane w wielu firmach, przedsiębiorstwach o różnych profilach działania. Programy te umożliwią prowadzenie księgowości, przetwarzanie danych cyfrowych, budowanie ciekawych aplikacji biznesowych opartych na podstawie relacyjnych baz danych. Przykładem takiego rozwiązania jest program FileMaker.

Co to jest FileMaker?

FilleMaker jest to system który zbudowany jest na podstawie relacyjne bazy danych. Został stworzony przez firmę Claris International. Posiada przejrzysty interfejs graficzny. Za pomocą struktury klient-serwer istnieje możliwość przesyłania danych cyfrowych w obu kierunkach, pomiędzy użytkownikiem a bazą danych. Aplikacja oparta na relacyjnych bazach posiada funkcje bezpieczeństwa, które pozwalają użytkownikom na edycje danej bazy danych z wykorzystaniem dostępnych tam narzędzi jak na przykład przeciąganie elementów, formularzy, ekranów itp. Program może być instalowany między innymi na serwerach, komputerach stacjonarnych.

Wersje FileMaker

FileMaker Pro to wersja która została stworzona na podstawie bazowej wersji FileMaker. Istnieje także aplikacja mobilna FileMaker Go. FileMaker Server pozwala na zintegrowany hosting aplikacji. Za pomocą tego rozwiązania użytkownicy mają możliwość korzystania z programu na aplikacjach mobilnych lub też desktopowych. Wersję FileMaker Cloud można uruchamiać na chmurze obliczeniowej.

Zalety platformy FileMaker


FileMaker jest usługą wieloplatformową, która zbudowana jest w oparciu o relacyjny silnik baz danych. Pozwala więc na integrację tego typu baz. Wyposażona w interfejs użytkowania. Umożliwia tworzenie własnych aplikacji za pomocą usług drag-and-rop. Używając systemu FileMaker mamy możliwość budowania ciekawych aplikacji. Informacje można całkowicie bezpiecznie prezentować w czasie rzeczywistym na różnych urządzeniach jak komputery stacjonarne, laptopy, urządzenia mobilne.

Tworzenie nowej aplikacji w systemie FileMaker jest bardzo proste i nowoczesne. Wystarczy tylko skorzystać z gotowego już arkusza, szablonu zaimplementowanego w aplikacji. Za pomocą FileMaker możemy także mieć możliwość skorzystania z profesjonalnych materiałów szkoleniowych dostępnych w globalnej sieci.

FileMaker pozwala również importować informacje, dane z programu Excel a także obrazy i wiele innych formatów. Program jest również wyposażony w funkcje tworzenia raportów danych. FileMaker ma usługę kopii zapasowych systemu. Za pomocą tej opcji możemy odzyskać nasze dane w razie ich utraty.

Podsumowanie

Platforma FileMaker pozwala przedsiębiorstwom, firmom a także użytkownikom prywatnym na tworzenie własnych programów, aplikacji na podstawie gotowych rozwiązań zawartych w systemie FileMaker. Program umożliwia kreowanie aplikacji opartych na relacyjnych bazach danych. FileMaker Pro daje możliwość budowania baz danych w różnych wersjach. W tym systemie można między innymi organizować a także przechowywać wiele typów danych. Istnieje możliwość łatwego dostosowania interfejsu aplikacji do danych potrzeb użytkowników.